webcam

webcam

webcam

برترین کفش های بسکتبال جهانی


کفش ورزشی مناسب برای ورزش بسکتبال، باید دارای سه ویژگی اصلی باشد حفاظت از پا، راحتی و حمل وزن بدن باشد. به طور کلی عناصر آناتومیک و فیزیولوژیک به طور همزمان سبب حرکت موثر می‌شوند. درحرکت، سه نکته حرکت ایمن، حرکت موثر و حرکت با کیفیت بسیار مهم میباشد..
بسیاری از شرکت های بزرگ ، که با استفاده از مواد مرغوب وبا کیفیت که در لایه ی زیرین و میانی کفش و زاویه کاملا دینامیکی و خاصی که برای کفی کفش به کار می‌برند، سعی در بالا بردن کیفیت و بازده ی بیشترورزشکاران در هنگام تمرین ها و مسابقات بازیکنان بسکتبال دارند. این ورزش بسیار سریع و تند است و شامل استارت‌های ناگهانی، پرش‌های بلند، فرود و حرکت‌های تکنیکی و غیره است که باعث می‌شود به مچ و پای ورزشکار در هنگام انجام این حرکات فشار بسیار زیادی وارد شود. به همین دلیل برای جلوگیری از آسیب ورزشکار کفش‌ها باید دارای استانداردو با کیفیت بالایی دارا باشند.
امروزه کفی‌های جداشدنی در بین تولید کنندگان کفش جذابیت زیادی پیدا کرده‌ است، به این دلیل که کفی‌ها به راحتی قابل‌ تعویض هستند. این نوع کفی‌ها نیز می‌توانند به‌ عنوان وسیله ای برای مناسب‌سازی اندازه کفش استفاده شود. استفاده از کفی در درون کفش علاوه بر نرم‌ تر کردن و راحت تر کردن کفش، فضای اضافی که باعث گشادی کفش می‌شود را پر می‌کند. حتی برای کم کردن فشار پا نیز می‌تواند به‌ وسیله ی این کفی‌ها انجام شود..

کفش بسکتبال  بهتر است دارای بند باشد. استفاده از کفش‌های چسبی به هیچ عنوان در ورزش بسکتبال توصیه نمی‌شود به علت اینکه چسب‌ها نمی‌توانند نیروهای وارده در هنگام تغییر جهت ورزشکار، برخورد‌ها ی خاص و اتفاقات را به درستی خنثی کنند و احتمال بروز صدمه به مچ پا را بسیار افزایش می‌دهند. بهتر است قسمت داخلی رویه کفش، از الیاف کتان باشد و در آن از مواد شیمیایی کم استفاده شود تا از بروزبیماری های پوستی جلوگیری شود. همچنین اگر رویه کفش مشبک باشد به تهویه هوا در کفش و راحتی بیشتر ورزشکار در زمان انجام فعالیت ورزشی کمک بسیار می‌کند
زیره کفش‌های بسکتبال­­ به ویژه در قسمت‌های خاصی که به پا فشار بیشتری وارد می کند. باید از انعطاف‌ پذیری بیشتری دارا باشد. می‌توان با یک امتحان ساده این قابلیت را در کفش چک کرد. به این صورت که کفش را در دست بگیرید و درحالی که قسمت پاشنه و جلویی کفش را ثابت نگه داشته‌اید، کفش را خم کنید. کفش باید از همان‌جایی خم شود که پنجه پا خم شده است، یعنی از قسمت جلویی و اگر کفش از وسط خم شود ، ساختار کفش ضعیف است و خرید آن اصلاتوصیه نمی‌شود..

.

.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


تاریخ : ۶ مهر ۱۳۹۸ | ۰۴:۲۲:۱۱ | نویسنده : admin | نظرات (0)
[ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By nasrblog.ir:.